Peenistest teame me kõike

  Kuidas vältida erektsioonihäireid?

  Potentsi nõrgenemine on igale mehele tohutuks probleemiks. See on tema mehisuse pihta käiv löök, mis genereerib hirmu järgmiste vahekordade ees ja pärsib enesekindlust. Mis avaldab mõju võimetusele saavutada või säilitada erektsioon? Tutvu sagedaimate põhjustega ja hakka oma seksuaalse võimekuse eest hoolitsema juba täna.

  Seksuaalne võimekus hakkab vähenema peatselt peale 40. eluaastat. Aina tihedamini puudutab probleem ka nooremaid. Arvestatakse, et ebarahuldava suguelu all kannatab koguni 100 miljonit meest kogu maailmas.  VÕIMETUSE FÜÜSILISED ALLIKAD  Erektsioonihäired võivad tuleneda nii füüsilistest (füsioloogilistest) kui ka psüühilistest probleemidest. Sõltumata probleemide allikast tuleb seksuaalse võimekuse võimalikult kiireks taastamiseks ravi võimalikult varakult alustada. Tugeva erektsiooni saavutamiseks ja püsimiseks on vajalik vere korralik juurdevool peenisesse. Sellelt seisukohalt kuuluvad seksuaalse võimekuse peamiste vaenlaste sekka:

  * ateroskleroos
  * suhkruhaigus
  * vereringesüsteemi haigused
  * kõrge vererõhk.


  Nende haiguste vältimiseks tuleb oma igapäevast toitumist mõnevõrra korrigeerida. Südame ja vereringesüsteemi töö häirete põhjustajaks on liigne kogus rasvaseid toite. Kui soovid rahuldavat suguelu kaua nautida väldi kiirtoite ja tühjade kalorite tarbimist.

  Täieliku erektsiooni saavutamiseks on oluline ka õigesti reguleeritud sisesekretsioonisüsteem. Meestel hoolitseb seksuaalse võimekuse eest eelkõige testosteroon. Selle vähesus võib, sugutungi piirates ja seksuaalset erutust pidurdades, peegelduda negatiivselt seksuaalsel võimekusel.  PSÜHHOLOOGILISED PÕHJUSED

  Erektsioonihäirete puhul mängib sama olulist rolli psüühika. Täieliku erektsiooni saavutamisele avaldavad mõju isegi harilik üleväsimus või hetkel suhtes esinevad probleemid. Sellised mured on tavaliselt mööduvad ja kaovad koos enesetunde paranemisega. Halvem on, kui mees kannatab depressiooni all või püsib pikema aja jooksul ärevushäirete küüsis. Erektsiooniprobleemid tekivad väga sageli ebaõnnestunud esimese seksuaalkogemuse tulemusena. Seksuaalsele võimekusele mõjub halvasti ka hirm vahekorra ees – mure, et ei suuda partnerit rahuldada, ennast mehena tõestada. Sellist tüüpi psühholoogilised probleemid tuleb lahendada asjakohase ravi abil, sageli partneri osalusel.

  EDUKA SUGUELU TAPJAD

  Lisaks füüsilistele haigustele ja psühholoogilistele vaevustele esinevad ka tegurid, mis nõrgestavad Sinu seksuaalset võimekust erakordselt tõsisel ja sageli pöördumatul moel. Need on eelkõige sõltuvused alkoholist, narkootikumidest, sigarettidest, ravimitest ja steroididest. Sõltuvustest tingitud muudatused organismis lõpevad tihti püsiva impotentsusega. Mida varem välistad oma elus tervistkahjustavad harjumused, seda kauem säilitad rahuldava seksuaalse võimekuse.


  Suurus ei oma tähtsust. Kas ikka kindlasti?

  Vaidlused meesterahva varustuse suuruse ja selle seotuse üle eduka sugueluga ei vaibu endiselt. Mehed eelistavad mõelda, et suurus ei oma tähtsust. Naised ei julge tunnistada, et unistavad suure riistaga mehest. Petame teineteist vastastikku aga võib olla tõesti ei avalda peenise suurus kooselu kvaliteedile mõju? Tutvu tõe ja müütidega mehe peenise suuruse teemal.  1. Mida suurem peenis, seda suurem nauding naisel on

  Selles küsimuses jagunesid arvamused kaua pooleks. Samal ajal kinnitavad teadlased, et partneri täielikuks rahuldamiseks on tähtsaim peenise jämedus aga mitte pikkus. Uurimuste läbiviijad rõhutavad ka seda, et naise tupe tundlikuim ala on esimesed 3-5 cm. Suguliikme suurus avaldab mõju seksuaalelu kvaliteedile aga on seotud ka psüühikaga. Suur peenis seostub tugevusega, mehisusega - ja sealt järgnevalt - paremate partneri rahuldamise võimalustega. Mehele annab enesekindlust, naisele annab veendumuse, et on valinud hästivarustatud armukese. Selliste alghoiakutega on palju lihtsam rahuldavat seksuaalelu harrastada.

  2. Peenise keskmine pikkus on 8-9 cm puhkeasendis ja 16-18 cm erutusseisundis

  Eelkõige on peenise keskmine suurus nagu nimetuski ütleb, keskmistatud. Antud suurus ei tähenda aga, et iga mees peaks omama keskmise poolt esitatud pikkusega peenist. Teiseks - maailma keskmist ei ole olemas. Iga rahvus erineb sellelt seisukohalt teistest rahvustest. Väiksemate peeniste poolest on kuulus Aasia, suurimate üle võivad aafriklased uhked olla. Euroopa mehed paiknevad seal kuskil vahepeal. Keskmine pikkus tekitab sageli komplekse meestel, kelle varustus on lühem kui ‘statistiline keskmine’. Asjatult. Tuleks meeles pidada, et pikkus puhkeasendis ei ole tihti seotud pikkusega erutusseisundis. Mõningate meeste peenis võib puhkeasendis olla 5 cm pikkune aga erekteerunud olekus kasvab see 15-16 cm pikkuseks. On ka mehi, kellel on puhkeasendis isegi 13 cm aga erekteerudes peenis ainult jäigastub ja ei kasva üldse!

  3. Täiskasvanud mehe peenise pikkus muutub vanusega

  See on tõsi. Peale 50. eluaastat võib peenis veidi kahaneda ja lühemaks muutuda. See ei ole aga diametraalne erinevus ja kõigub sagedamini 1 cm piires. Koed, lihased ja nahk ei ole enam nii elastsed kui kunagi. Küpsemise ajal suurendab peenis samuti oma mahtu kuid lõpetab kasvamise umbes 18. eluaasta ringis. Täiskasvanud meestel võib peenise suurus, välistest teguritest sõltuvalt, muutuda ainult ajutiselt. Peenis tõmbub kokku madala temperatuuri, stressi või hirmu toimel. Terve meesterahva puhul on see aga ajutine ja ei mõjuta riista kahanemist püsivalt.

  4. Peenis võib partneri suguelunditega mitte kokku sobida

  Kuigi naise tupp on veniv ja elastne, võib väga väike liige selles „kaotsi minna” aga liiga suur valusalt vastu emakakaela tagaseina lüüa. Seksuaalset ebasobivust esineb harva ja on enamasti põhjustatud suguelundite ehituse patoloogiatest. Paraku on see aga võimalik. Pikk ja jäme peenis ei tähenda alati edukat seksuaalkogemust. Kui naine on haprama kehaehitusega, on väga tõenäoline, et paljud asendid tekitavad talle valu. Seksuaalne ebasobivus on ideaalseks näiteks sellest, et suurus OMAB tähtsust. See-eest on seksuaalse rahulduse saavutamisel tehnika kindlasti suurusest olulisem.

  4 peenise suurendamise viisi

  Riista suurus on paljude meeste kompleksiks. Ükskõik millist varustust omad, kindlasti oled Sa vähemalt kord mõelnud, et see võiks suurem olla. Siin pole midagi imestada - peenis on tugevuse ja mehisuse sümboliks. Mida väljapaistvam, seda suuremat uhkust omanik tunneb. Esineb mitmeid peenise pikemaks ja jämedamaks muutmise viise – mida peaksid neist teadma?


  1. Kirurgiline pikendamine

  Üks populaarsemaid kuid paraku väga riskantne meetod. Suguliikme pikendamise operatsioon põhineb eelkõige selle naha alla ‘peidetud’ osade ärakasutamisel. Esineb ka peenist häbemeluuga ühendavate sidemete opereerimise või implantaatide paigaldamise võimalus. Kõikide meetodid on peenise optiliseks suurendamiseks, kuid seonduvad hiljem tihti erektsiooni säilitamise probleemidega. Lisaks sellele on kirurgiline sekkumine väga kulukas ja enne suguelundite korralikku paranemist tuleb seksuaalelus pikem paus pidada.

  2. Venitajad ja pumbad

  ‘Kodutöönduslike’ meetodite sekka arvestatud vaakumaparaadid ja venitajad on populaarsed hõlpsa kättesaadavuse ja ‘operatsiooni’ iseseisva teostamise võimaluse tõttu. Venitamine, see on meetod mis põhineb peenisele vihtide riputamisel, mille ülesandeks on peenise venitamine ja järkjärguline pikendamine. See-eest vaakumaparaatide puhul sisetatakse neisse peenis ja pumbatakse, suguliikmesse suure koguse vere kogunemise ja püsimise hetkeni. Seda tüüpi toimingud viivad peenise tähelepanuväärsest suurenemisest palju sagedamini peenise vigastusteni, põletikkudeni ja tulevikus erektsioonihäireteni.

  3. Hormoonid ja steroidid

  Peenise suurendamise ohtlikuim meetod. Ained, mis peaksid väidetavalt suguelundite muljetavaldavale suurenemisele mõju avaldama, on väga tihti saastatud tina, pestitsiidide või kolibakteritega. Lisaks sellele ei tohi hormonaalseid vahendeid mingitel eesmärkidel ilma arst-spetsialistiga konsulteerimata kasutada. Steroidide või hormoonide tarbimine võib lõppeda vereringesüsteemi häirete, infarkti ja isegi surmaga. Pealegi puuduvad igasugused, selle erakordselt ebaturvalise meetodi tõhusust kinnitavad, uurimused!

  4. Tabletid ja pillid

  Odav, turvaline ja kergesti kättesaadav meetod, mis juba teatud aeg omandab populaarsust ka Eestis. Peenist suurendavad tabletid sisaldavad keha alaosas vereringlust parandavaid looduslike ürtide segusid, taimi ja vürtse. Lisaks sellele on uusimad uurimused kinnitanud, et tablettidega saavutatud tulemus on püsiv ja kestab ka peale pillide kõrvalejätmist. Tõhusaimad tabletid suudavad, ilma mingi kirurgilise sekkumiseta ja suguelu katkestamiseta, pikendada suguliiget isegi 6 – 7 cm võrra.